روند افزایشی بیماری کرونا در استان/ تجهیز مراکز تجمیعی

 | تاریخ ارسال: 1400/4/1 | 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
روند افزایشی بیماری کرونا در استان/ تجهیز مراکز تجمیعی
دکتر محمدرضا صائینی در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کروناویروس استان گفت: بیماری کرونا در بخش بستری و سرپایی در استان با اندکی افزایش، همراه است .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان صبح سه‌شنبه اول تیرماه ۱۴۰۰ در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کروناویروس استان در محل استانداری زنجان با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کروناویروس و اجرای واکسیناسیون در سطح استان اظهار داشت: بیماری کرونا در بخش بستری و سرپایی در استان با اندکی افزایش، همراه است .

دکتر صائینی افزود: در بحث بیماری کرونا، جزء استان‌هایی بودیم که بیشترین تعداد موارد نمونه‌گیری سرپایی را داشتیم و با فاصله قابل قبول سعی کردیم موارد مثبت بیشتری را شناسایی کنیم .

رییس مرکز بهداشت استان زنجان با اشاره به اینکه بیماری کرونا در استان این هفته با اندک افزایشی همراه است ادامه داد: شهرستان زنجان به صورت معنادار افزایش دارد، شهرستان طارم و سلطانیه نیازمند توجه و عنایت ویژه است، شهرستان ابهر کمی از نرم استانی بالاتر، و شهرستان خرمدره در بخش سرپایی افزایشی، و در بخش بستری هم از نرم استانی بالاتر است، شهرستان خدابنده معادل نرم استانی، و شهرستان طارم در بستری از نرم استانی پایین‌تر، و در سرپایی افزایشی است، شهرستان ماهنشان در هفته‌های اخیر به نرم استانی نزدیک شده و افزایشی است و شهرستان ایجرود روند افزایشی دارد ولی هنوز از نرم استانی پایین‌تر است .

وی با تاکید براینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید بالای ۹۰ باشد تا با پیک پنجم مواجه نشویم ابراز داشت: در این راستا واکسیناسیون باید به طور جدی انجام شود . (با واکسیناسیون ممکن است فرد به کرونا مبتلا شود، ولی شدت بیماری کمتر است.)

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: با ورود واکسن ایرانی، افزایش مراکز تجمعی مجهز واکسیناسیون ارجحیت دارد و باتوجه به اینکه واکسیناسیون را باید به شدت پیش ببریم، لذا، افزایش مراکز تجمعی و تجهیز امکانات این مراکز هم باید مد نظر قرار گیرد  .

رییس مرکز بهداشت استان زنجان اظهار داشت: اقدام خوبی در راه‌اندازی مراکز تجمعی در استان صورت گرفته، که ۳۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان داریم، اما انتظار است تجهیز و مدیریت مراکز تجمعی، به طور کامل به اتمام برسد .

دفعات مشاهده: 242 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دانشگاه علوم پزشکی زنجان، میزبان وبینار بین‌المللی English for Specific Purposes

 | تاریخ ارسال: 1400/3/31 | 
دانشگاه علوم پزشکی زنجان، میزبان وبینار بین‌المللی  English for Specific Purposes
 
مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، گفت: وبینار بین‌المللیEnglish for Specific Purposes  اول تیرماه سال‌جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود.
 
دکتر گیتی کریم‌خانلویی در گفت‌وگو با وبدا – زنجان، با اشاره به برگزاری وبینار بین‌المللی English for Specific Purposes (ESP)، اظهار داشت: این وبینار به همت امور بین‌الملل دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، سه‌شنبه اول تیرماه ۱۴۰۰ (۲۲ژوئن)، ساعت ۹ تا ۱۳ به صورت مجازی در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه وبینار بین‌المللی English for Specific Purposes (ESP) به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد افزود: شرکت در این وبینار محدودیت سنی ندارد و افرادی که با آموزش زبان انگلیسی در ارتباط هستند، می‌توانند در آن شرکت کنند.
 
مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با اشاره به ثبت‌نام رایگان حدود ۳۰۰ نفر از ایران و کشورهایی چون تایلند، پاکستان، عربستان، ترکیه، اوکراین، مالزی، هند، فیلیپین، عراق و ... در این وبینار، تصریح کرد: به شرکت‌کنندگان در این وبینار از طرف امور بین‌الملل دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گواهی‌نامه حضور اعطا خواهد شد.
 
دکتر کریم‌خانلویی یادآور شد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از این وبینار می‌توانند از طریق واتس‌آپ به شماره ۰۹۹۱۶۲۰۷۶۰۵ پیام دهند .

 

دفعات مشاهده: 284 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: در دانشگاه توانایی تزریق روزانه بیش از ۱۰ هزار دوز واکسن وجود دارد

 | تاریخ ارسال: 1400/3/30 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
در دانشگاه توانایی تزریق روزانه بیش از ۱۰
هزار دوز واکسن وجود دارد
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام اینکه دو مورد از واکسنهای داخلی در اختیار استانها قرار گرفته و نیز تعداد قابل توجهی وارد استان زنجان شده است؛ و امیدواریم طی روزهای آینده با اطلاع رسانی که انجام خواهد شد تزریق واکسن ایرانی انجام شود افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی که صورت گرفته دانشگاه توانایی دارد به شرط تامین واکسن،  روزانه بیش از ۱۰ هزار دز  واکسن تزریق کند.

 به گزارش وب دا - زنجان؛ دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری مجازی با خبرنگاران ظهر یکشنبه ۳۰ خرداد در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد احتمال وقوع موج جدید بیماری در استان گفت: در روزهای اخیر با عادی انگاری مردم و تراکمی که در محلهای تجمع از جمله پارکها، تفرجگاهها و دورهمی های خانوادگی و اینکه استفاده از ماسک به حداقل رسیده با این روال احساس خطر و  پیش بینی بر این است که در نیمه تیرماه به بعد روند افزایشی بیماری را به طور محسوسی داشته باشیم. 

وی  وضعیت بیماری در استان را نیز اعلام کرد و گفت:  در روزهای اخیر روند افزایشی در میزان سرپایی داشتیم و این زنگ خطر مهمی است که در آینده شاهد افزایش بستری ها نیز باشیم،  روند بستری ها نیز  با روند کاهشی به صورت قطره چکانی است.

مدیرارشد دانشگاه در ادامه روند واکسیناسیون در استان را خوب ارزیابی نموده و افزود:  واکسیناسیون گروههای پرخطر به خوبی پیش می رود و اگر به اهداف مورد نظر نرسیدیم به علت تاخیر در تحویل واکسن بوده است و از امروز نیز با تامین دوز دوم واکسن،  واکسیناسیون برای گروههای ۷۰ سال به بالا و گروههای جامانده آغاز شده و امیدواریم با همین روند پیش برود در عرض دو هفته آینده با اعلام وزارت بهداشت و به شرط تامین واکسن بتوانیم با سرعت بیشتری سنین پایینتر و بالای ۶۰ و یا ۶۵ سال را واکسینه کنیم.
 
وی مجموع واکسیناسیون در استان زنجان را ۸۵ هزار دز در مجموع واکسن تاکنون عنوان کرد و پایگاه خوردویی و پیاده واقع در پردیس دانشگاه علوم پزشکی، پایگاه شرکت برق واقع در شهرک کارمندان، پایگاه هلال احمر واقع در هنرستان، پایگاه پیام واقع در هتل پیام،  پایگاه مدیریت بحران واقع در شهرک الهیه و پایگاه امام علی(ع) واقع  در سه راه امجدیه را از جمله  ۶ مرکز شهر زنجان برای واکسیناسیون اعلام نمود.

وی در توصیه ای به شهروندان گفت: مردم عزیز زنجان برای سهولت کار واکسیناسیون به نزدیکترین مرکز محل سکونت خود مراجعه کنند. و  به دلیل تراکم جمعیت در طی امروز و فردا حتی الامکان مراجعه نکنند و  هیچ نگرانی نیز  از بابت کمبود واکسن نداشته باشند، همچنین شماره تلفن ۳۳۰۱۹۰ برای آگاهی از چگونگی و محل واکسیناسیون به جهت جلوگیری از شلوغی و تراکم جمعیت و توزیع مناسب جمعیت در مراکز واکسیناسیون در نظر گرفته شده است ‌.  
 
رئیس دانشگاه در پاسخ به سوال دیگری گفت: واکسنهای داخلی هم در اختیار استانها قرار گرفته و به استان زنجان نیز تعداد قابل توجهی وارد شده است و امیدواریم طی روز های آینده با اطلاع رسانی که انجام خواهد شد تزریق واکسن ایرانی انجام شود . خوشبختانه با برنامه ریزی که صورت گرفته دانشگاه توانایی دارد به شرط تامین واکسن،  روزانه بیش از ۱۰ هزار دز واکسن تزریق کند.

دفعات مشاهده: 248 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

همزمان با سراسر کشور؛ آغاز تزریق دوز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال از امروز در استان زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/3/30 | 
همزمان با سراسر کشور؛
آغاز تزریق دوز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال از امروز در استان زنجان 
با تامین واکسن مورد نیاز، امروز دوز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال و جاماندگان این سنین در استان زنجان نیز همزمان با سراسر کشور آغاز شد

به گزارش وب دا - زنجان؛  دکترپرویزقزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با همراهی دکتر صائینی معاون بهداشتی  همزان با آغاز تزریق دز دوم  واکسیناسیون با حضور در محل پردیس دانشگاه از روند واکسیناسیون در مرکز تجمعی بازدید نمود.

دفعات مشاهده: 269 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مدیریت روابط عمومی دانشگاه در دوران کرونا، بسیار خوش درخشیده است

 | تاریخ ارسال: 1400/3/30 | 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
مدیریت روابط عمومی دانشگاه در دوران کرونا، بسیار خوش درخشیده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در مراسم گرامیداشت روز روابط عمومی اظهار کرد: در چند سال اخیر خصوصا از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا، مدیریت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه بسیار خوش درخشیده است.

پایگاه خبری وبدا – زنجان، دکتر پرویز قزلباش ظهر پنجشنبه ۲۷ خرداد در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان، کارکنان روابط عمومی را لشکری توانمند در تخصص‌ها و رشته‌های مختلف توصیف کرد و گفت: تمرکز این تیم قوی در یک مجموعه و در اختیار داشتن امکانات مناسب، باعث پیشرفت چشمگیر این واحد شده است.

وی تصریح کرد: وسعت دید و برنامه‌ریزی و نگاه فرهنگی و روحیه‌ی تحول گرای مدیریت روابط عمومی، این حرکت پیش‌رونده را تشدید کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، ضمن تبیین سیر تاریخی شکل‌گیری و توسعه روابط عمومی در دانشگاه، سرعت پیشرفت روابط عمومی این دانشگاه را مانند عبور از جاده‌ی خاکی و رسیدن به اتوبان دانست و گفت: اکنون زمان آن است که این واحد با سرعت بسیار بیشتری رو به جلو حرکت کند.

وی صرف هزینه برای فراهم کردن زیرساخت‌ها را نوعی سرمایه‌گذاری قلمداد کرد و افزود: در حال حاضر، روابط عمومی دانشگاه از امکانات و زیرساخت‌های بسیار مناسبی برخوردار است و هرگونه حمایت از آن، بازگشت سرمایه‌ی سریع و قابل توجهی در پی خواهد داشت.

دکتر قزلباش با اشاره به اینکه طی ۱۶ماه گذشته، امکانات و تجهیزات چشمگیری در اختیار روابط عمومی دانشگاه قرار گرفته است، اظهار کرد: هیچگونه حمایتی را از این واحد دریغ نخواهیم کرد زیرا روابط عمومی به منزله‌ی دریچه‌ی ارتباطی دانشگاه با دنیای خارج و اجتماع و مردم عزیزمان است.

وی افزود: روابط عمومی همچون دریچه‌ی بزرگ و مهمی است که از یک سو می‌تواند دستاوردهای بزرگ دانشگاه را به همکاران و مردم منعکس نماید و از سوی دیگر بستر حمایت طلبی از شهروندان و همراهی آنان با مجموعه‌ی بزرگ دانشگاه علوم پزشکی را فراهم کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر اینکه روابط عمومی باید مرجعیت خود را در دانشگاه ثابت کند، تصریح کرد: باید به همه‌ی معاونت‌ها و واحدها ثابت شود، کاری که از کانال روابط عمومی عبور کند و سپس عرضه شود، یک کار فاخر خواهد بود زیرا نیروهای روابط عمومی با توان و تخصص خود، ظرافت‌های هنری و فرهنگی را به دستاوردهای هر واحد اضافه می‌کنند.

وی نیروی انسانی متخصص و توانمند را بزرگترین سرمایه‌ی واحد روابط عمومی دانشگاه دانست و گفت: خوشبختانه کلیه‌ی کارکنان این واحد، نه تنها در سطح دانشگاه بلکه در سطح استان، و ملی افرادی متمایز و برجسته‌اند.

دکتر قزلباش، الکترونیکی سازی روابط عمومی را یک اصل مهم قلمداد کرد و افزود: کارهای مهمی در این خصوص صورت گرفته و ضرورت دارد تا نقشه‌ی راه الکترونیکی‌سازی روابط عمومی دانشگاه نیز در اسرع وقت ترسیم شود.

وی با اشاره به ضرورت مردمی بودن روابط عمومی و مشارکت مردم و شهروندان در اطلاع‌رسانی حوزه‌ی بهداشت و درمان، اظهار کرد: مردم باید در قالب خبرنگار افتخاری یا شهروند خبرنگار، دانشگاه را در جهت ارائه‌ی خدمات مطلوب همراهی نمایند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این مراسم، به وضعیت مطلوب این مدیریت در تدوین برنامه عملیاتی و نقشه راه روابط عمومی، تولید محتوا و روابط عموی الکترونیک و فضای مجازی، فرهنگی و هنری در این واحد اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در حال حاضر، در تولید و انتشار محصولات چند رسانه‌ای کاملا خودکفا هستیم.

دکتر مصطفی محمدی با تاکید بر لزوم استقلال مدیریتی و اداری و مالی روابط عمومی تصریح کرد: این واحد باید مستقل بوده و از ابزار و اختیارات کافی برخوردار باشد تا بتواند نقش خود را به درستی و واقعی ایفا نماید.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی، مستندسازی تحلیلی و مدیریتی عملکرد و دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی زنجان را آغاز کرده است، افزود: فاز اول این مستندسازی به زودی پایان می‌یابد و انتظار می‌رود کلیه‌ی معاونت‌ها و واحدها همکاری لازم را جهت ادامه‌ی این کار فاخر مبذول نمایند.

دکتر محمدی در پایان این مراسم لوح اهدایی جشنواره ملی ستاره‌های روابط عمومی. ایران با عنوان ستاره مدیر ارشد به دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیم و از حمایت‌های ایشان برای توسعه جهادی روابط عمومی قدردانی کرد.

در این مراسم، همچنین تابلوی نفیس خطاطی استاد نیک‌بین، توسط دکتر قزلباش به دکتر مصطفی محمدی، مدیر واحد روابط عمومی دانشگاه، اهدا شد، و کلیه‌ی همکاران روابط عمومی دانشگاه با دریافت لوح و هدیه مورد تقدیر قرار گرفتند .
 

دفعات مشاهده: 260 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر